Medycyna Odchudzanie Zabiegi Zdrowie

Lipotransfer – modelowanie twarzy i ciała własną tkanką tłuszczową!

przeszczep tłuszczu

Lipotransfer, czyli wykorzystanie odessanego tłuszczu do wypełnienia innej części ciała (np. biustu), to jeden z tych zabiegów, które pozwalają na uzyskanie kilku efektów – wyszczuplenie miejsca pobrania tkanki tłuszczowej i modelowanie ciała w miejscu podania tłuszczu. Co więcej, lipotransfer biustu powiększa rozmiar i nadaje piękny kształt, a wszystko wygląda naturalnie, jak matka natura chciała, z pomocą chirurga oczywiście. Jak przebiega lipotransfer i co jeszcze możemy poprawić własnym tłuszczem?

Lipotransfer a liposukcja – przebieg zabiegu

Lipotransfer nie jest tym samym zabiegiem, co liposukcja, jednak sam lipotransfer nie odbędzie się bez wcześniejszej liposukcji, którą podczas przeszczepu tłuszczu wykonuje się w pierwszej kolejności. Chirurg przy pomocy kaniuli pobiera tłuszcz z partii ciała, gdzie jest go za dużo, najczęściej z ud, brzucha lub pośladków.

W kolejnym etapie tkanka tłuszczowa zostaje poddana przygotowaniu do przeszczepu. Za pomocą specjalistycznego urządzenia oczyszczamy pobrany materiał i odseparowujemy komórki tłuszczowe, zawierające zwiększone ilości komórek macierzystych – wyjaśniają specjaliści z Kliniki Arte Derm, którzy zabieg  Lipotransfer micro wykonują na co dzień.

Gotowy materiał, całkowicie naturalny i kompatybilny biologicznie z ciałem, zostaje przeszczepiony w miejsce wymagające regeneracji. Zaletami wykorzystania własnej tkanki tłuszczowej i komórek macierzystych są:

  • brak jakichkolwiek sztucznych dodatków, które mogłyby wywołać reakcję uczuleniową;
  • brak ryzyka odrzucenia przeszczepu przez układ immunologiczny;
  • naturalne, długotrwałe efekty.

Lipotransfer do biustu, twarzy i gdzie jeszcze?

Coraz popularniejsze staje się powiększanie piersi przy pomocy tkanki tłuszczowej. Kobiety chcą mieć piękny i naturalny biust, a lipotransfer jest idealnym sposobem, aby taki efekt uzyskać. Jednorazowo można powiększyć biust o pełny rozmiar, ale na tym nie koniec, ponieważ przeszczep tłuszczu do piersi i dekoltu pozwala na formowanie ich kształtu, unosi i dodaje pełności. Skóra na biuście nabiera jędrności, a także wypełniają się wszelkie zmarszczki i nierówności na dekolcie. Lipotransfer pozwala również na zredukowanie niewielkiej asymetrii piersi.

Poza powiększaniem piersi lipotransfer stosuje się w przypadku wypełniania ubytków tkanki tłuszczowej na innych częściach ciała, w tym na twarzy. Własne komórki tłuszczowe stanowią idealny materiał wypełniający nie tylko ze względu na naturalność, lecz także dzięki zawartości komórek macierzystych przyspieszających biorewitalizację obszaru zabiegowego. W efekcie miejsce wstrzyknięcia tłuszczu oraz otaczające tkanki ulegają odnowie – skóra staje się odżywiona i sprężysta, zmniejszają się wszelkie niedoskonałości, takie jak np. rozstępy czy blizny.

Lipotransfer znajduje szczególne zastosowanie w leczeniu blizn zanikowych, czyli takich, które powstają, tworząc ubytek w tkankach. Z lipotransferu mogą skorzystać np. kobiety po cesarskim cięciu lub pacjenci, u których blizna pooperacyjna nie wygoiła się prawidłowo. Komórki tłuszczowe wykorzystuje się także do wypełniania głębokich rozstępów czy modelowania narządów rodnych.

Lipotransfer bardzo często stosuje się u osób, które chcą poprawić wygląd twarzy. Przeszczepiona tkanka tłuszczowa, np. pod oczy, w podbródek czy kości policzkowe, pozwala na redukcję zwiotczałej skóry, dając efekt liftingu. Po zabiegu twarz nabiera młodego wyglądu, a skóra jest gładka i napięta dzięki bezpiecznemu wypełnieniu. Lipotransfer twarzy własnym tłuszczem z komórkami macierzystymi wskazany jest w przypadkach, takich jak np.:

  • blizny potrądzikowe,
  • wolumetria i modelowanie twarzy,
  • redukcja asymetrii i poprawa owalu twarzy,
  • redukcja cieni pod oczami,
  • wypełnianie zmarszczek i nierówności,
  • uzupełnienia ubytków tkanki podskórnej, np. po urazach lub powstałych w wyniku naturalnej utraty tkanki tłuszczowej wraz z upływem lat.

Jeśli interesuje Cię naturalne wypełnianie niedoskonałości i chcesz skutecznie poprawić wygląd – umów się na lipotransfer w Arte Derm w Józefowie!

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *