Uroda Zabiegi

Włosy na klatce piersiowej – wszystko o depilacji klatki piersiowej u mężczyzn

depilacja męska

Niektórzy z mężczyzn są owłosieni niemal na całym ciele, inni mają namiastkę zarostu tu i ówdzie, można by rzec, że są pozbawieni owłosienia na ciele zupełnie. Którzy mają lepiej? Co kobiety sądzą o “nagich klatach”, a co o bujnym owłosieniu? Czy warto zdecydować się na depilację klatki piersiowej?

Wydepilowana vs. owłosiona klatka piersiowa u mężczyzn

W mediach widzimy wciąż półnagich mężczyzn z pięknie wyrzeźbionymi klatkami piersiowymi. Oczywiście bez ani jednego włoska. Natomiast patrząc na polskie, czy zagraniczne plaże, niewielu mężczyzn może się takim gładkim ciałem pochwalić. Czy zatem depilacja, której niektórzy się poddają, nie odbiera im męskości? Warto w końcu otworzyć oczy i zdać sobie sprawę, że mamy już XXI wiek! I pomimo tego, że brodaci faceci w ostatnich sezonach stali się “hot”, to nie można tego powiedzieć o “facetach-swetrach”, czyli takich obdarzonych bujną fryzurą na klatce piersiowej. W naszych czasach już nie tylko kobiety powinny dbać o estetykę swojego wyglądu, mężczyźni też. Wystające włosy z kołnierzyka, zaplątujące się w guziki koszuli czy powiewające na wietrze na plaży – nie ma w tym nic ładnego, seksownego ani higienicznego. Jeśli jesteś zdecydowany na usunięcie niechcianego owłosienia, poznaj różne metody depilacji klatki piersiowej.

1. Przycinane trymerem

Nie musisz usuwać wszystkich włosów. Lekkie ich przycięcie może dać całkiem dobry efekt. Elektryczne golarki są wyposażone w regulowane nakładki, dzięki którym przytną włoski do ustawionego stopnia. Rozpocznij od dłuższego nastawienia, a następnie zmniejszaj je do momentu uzyskania pożądanej długości. Metoda ta nie powoduje żadnych podrażnień, ale nie daje też gładkiego efektu.

2. Golenie

Golenie należy chyba do najprostszej formy usuwania owłosienia z ciała. Wystarczy zaopatrzyć się w dobrą piankę lub żel do golenia  i rozsmarować go. Następnie za pomocą golarki usuwa się niechciane włoski. Ta metoda niestety jest pracochłonna, owłosienie szybko odrasta i jest duże ryzyko podrażnień oraz zacięć.

3. Krem do depilacji

Istnieje na rynku wiele kosmetyków przeznaczonych do depilacji klatki i pleców. Specjalne kremy pozwolą na mniej inwazyjną próbę pozbycia się bujnych włosów. Praktycznie taki zabieg nie sprawia bólu. Kosmetyk zmiękcza włos, a przy pomocy szpatułki można się go dość prosto pozbyć. Szybki, łatwy i prosty sposób. Niestety nie na każdy rodzaj włosów jest skuteczny, może też powodować oparzenia chemiczne lub podrażnienia, szczególnie jeśli masz wrażliwą skórę.

4. Woskowanie

Depilacja woskowa jest zdecydowanie skuteczniejsza niż golenie przy użyciu maszynki czy kremu. Włosy nie odrastają przez okres około 3 – 4 tygodnie. Zabieg ma jednak pewną drobną wadę: jest wyjątkowo bolesny, może też powodować podrażnienia.

5. Laserowa depilacja

Depilacja laserowa jest jedną z najbardziej skutecznych metod usuwania owłosienia. Dzięki laserowi można usunąć owłosienie niemal z każdej części ciała, począwszy od rąk, klatki piersiowej, czy pleców po okolice intymne, jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki BeautySkin w Warszawie. Ta metoda depilacji klatki piersiowej u mężczyzn jest nie tylko niezwykle skuteczna i szybka, lecz co najważniejsze: pozwala pozbyć się niechcianego owłosienia raz na zawsze. Depilacja klatki za pomocą lasera nie powoduje podrażnień skóry i nie naraża jej na bolesne, mechaniczne usuwanie włosków.

Reasumując, jeśli od jakiegoś czasu wahasz się, czy usunąć włosy z klaty, pleców czy miejsc intymnych, obawiasz się jednak, że bez nich możesz wyglądać „niemęsko”, uwolnij się od stereotypów. Depilacja mężczyzn już nikogo nie szokuje – panowie coraz chętniej usuwają włosy dla higieny i po to, by czuć się lepiej we własnej skórze. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat męskiej depilacji laserowej odwiedź Beauty Skin w Warszawie.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *