Medycyna Uroda Zabiegi Zdrowie

Termolifting Zaffiro – skuteczny zabieg ujędrniający skórę

ujedrnianie skory

Termolifting Zaffiro to przełom w nieinwazyjnym powstrzymywaniu oznak starzenia skóry. Zamiast fal radiowych, wykorzystuje podczerwień, aby podgrzewać skórę i stymulować włókna kolagenowe do regeneracji. I rzeczywiście niezwykle skutecznie likwiduje objawy wiotczenia skóry i ją odmładza. Rezultaty tej terapii porównywane są nawet do efektów niektórych zabiegów chirurgii plastycznej.

Rozgrzej zmarszczki w podczerwieni

Zaffiro to zabieg, który opiera się na rozgrzewającym działaniu podczerwieni (IR). Długość fali światła podczerwonego w urządzeniu Zaffiro została dokładnie sprecyzowana i wynosi 750-1800 nm. Podczas zabiegu podczerwień stopniowo rozgrzewa skórę właściwą aż do 65 stopni. Osiągnięcie takiej temperatury stymuluje fibroblasty (komórki skóry właściwej) do skracania istniejących włókien kolagenowych i produkcji nowych. Owe procesy zachodzące w skórze prowadzą do wygładzenia zmarszczek i likwidacji zwiotczeń.

Jak ujędrnić skórę twarzy w nieinwazyjny sposób?

Zabieg Zaffiro to innowacyjne połączenie technologii podczerwieni z oczyszczającym peelingiem wodnym, co umożliwia wykonanie nieinwazyjnego liftingu. Jak ujędrnić skórę twarzy przy pomocy tych dwóch technologii? 

Zanim skóra zostanie potraktowana podczerwienią, stosowany jest waterpeeling, który przygotowuje ją do dalszych etapów zabiegu. Dwufazowy strumień powietrza i wody precyzyjnie oczyszcza skórę i hartuje ją przed dalszym oddziaływaniem wysokiej temperatury. Kolejnym etapem zabiegu jest ogrzewanie skóry światłem podczerwonym. Odbywa się to za pomocą głowicy zakończonej szkłem szafirowym, które wzmacnia działanie podczerwieni. W podgrzanej skórze obkurczają się włókna kolagenowe, a leczona powierzchnia staje się napięta i ujędrniona, jak po konwencjonalnym liftingu. Ostatni etap zabiegu to masaż łagodzącym coolerem o temperaturze 0-20 stopni. Cała procedura trwa od 40 do 90 minut i jest bezbolesna oraz nie wymaga rekonwalescencji.

Termolifting Zaffiro na twarz i ciało

Termolifting  Zaffiro to zabieg, który może być stosowany nie tylko jako lifting twarzy, ale też jako zabieg ujędrniający na całe ciało. W zależności od tego na jaką partię ciała zostanie zastosowany, może przynieść następujące efekty:

  • lifting bez skalpela – spłycenie i likwidacja zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie,
  • wygładzenie bruzd nosowo-wargowych,
  • podniesienie opadających policzków,
  • korekta owalu twarzy,
  • poprawienie jędrności skóry w okolicach brzucha, ud i ramion,
  • ujędrnienie i podniesienie piersi lub pośladków.

Czy zabieg jest bezpieczny i czy naprawdę działa?

Jak zapewniają eksperci z Kliniki Miracki w Warszawie, termolifting Zaffiro jest bezpiecznym zabiegiem, który w stosunkowo krótkim czasie umożliwia uzyskanie spektakularnych i trwałych efektów. Zastosowanie leczniczego promieniowania IR pozwala na precyzyjne i bezpieczne podgrzanie głębokich warstw skóry właściwej w celu pobudzenia włókien kolagenowych do odbudowy. Jednocześnie sąsiadujące tkanki nie są narażone na uszkodzenia.

Na początku może wydawać się, że zabieg nie przyniósł wielkich zmiany, ponieważ termolifting Zaffiro jest terapią, która działa stopniowo, a pełen rezultat pojawia się z opóźnieniem. Wynika to z faktu, że proces tworzenia się nowego kolagenu w skórze zachodzi stopniowo. Pierwsze efekty faktycznie widoczne są już bezpośrednio po zabiegu, ale nie są one ostateczne. W rezultacie efekty terapii intensyfikują się przez 3-6 miesięcy i po tym czasie są najbardziej efektowne. U osób po 35. roku życia zaleca się zastosowanie serii 4-6 zabiegów z zachowaniem miesięcznych odstępów.

Dowiedz się więcej o bezinwazyjnym termoliftingu: https://klinikamiracki.pl/termolifting-zaffiro/  

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *