Medycyna Uroda Zabiegi

Technologia Accent Prime rozwiązaniem dla niedoskonałości brzucha po porodzie

accent prime

Macierzyństwo jest jednym z najpiękniejszych doświadczeń w życiu każdej kobiety. W oczekiwaniu na poród towarzyszą nam najbliżsi, ale to matka jest bezpośrednio związana z rozwojem swojego dziecka. Razem ze wzrostem płodu, powiększa się także macica kobiety, która rozciąga powłoki brzuszne. Dodatkowo zwiększony apetyt przyczynia się do przybierania zbędnych kilogramów. Dlatego też większość kobiet obawia się swojego wyglądu po porodzie, a także tego, że nie wróci do swojej dawnej formy.

Kiedy znika nadmiar tkanki po porodzie?

Jeśli kobieta w czasie ciąży przytyła więcej niż powinna i jeśli pojawiły się rozstępy – zmiany nie znikną samoistnie. Po okresie regeneracji organizmu warto pomyśleć o lekkich ćwiczeniach oraz odpowiedniej diecie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że efekt nie jest natychmiastowy, a osoby z wolną przemianą materii mogą nie odnieść zadowalających efektów. Warto wspomóc się nowoczesnymi technikami medycyny, które pozwalają na odzyskanie figury sprzed porodu.

Technologia Accent Prime

Technologia Accent Pirme jest jedną z nowych technik medycyny estetycznej, wykorzystującą ultradźwięki, które w dwojaki sposób działają na tkankę tłuszczową. Fale zimne bezpośrednio niszczą komórki tłuszczowe, a ciepłe tworzą wysoki poziom kawitacji, niszcząc lokalne depozyty tłuszczu temperaturą. Używając tej samej głowicy można pracować ciepłymi lub zimnymi ultradźwiękami. Możliwe jest też łączenie obu technologii dla uzyskania najlepszego efektu. Warto dodać, że za pomocą ultradźwięków można również usunąć rozstępy.

Dlaczego akurat ta technologia?

Powłoki brzuszne po ciąży są rozciągnięte i delikatne. W wypadku porodu metodą cięcia cesarskiego blizna dodatkowo zaburza strukturę skóry w tym miejscu. Nie można zatem pozwolić sobie na metody inwazyjne, związane z operacją jak np. liposukcja, ponieważ należy unikać dodatkowej traumatyzacji tkanek – wyjaśniają eksperci z warszawskiej kliniki Sthetic, zajmującej się od lat problemem brzucha po porodzie.

Metoda Accent Prime charakteryzuje się wysoką selektywnością: zabieg wykonywany jest na odpowiedniej głębokości skóry, co zapewnia lepszą kontrolę i jego większą skuteczność. Tkanki otaczające obszar zabiegowy pozostają nienaruszone. Dodatkowym plusem jest fakt, iż zabieg można stosować niezależnie od fototypu skóry i jest on całkowicie bezpieczny.

Jak długo trzeba czekać na efekt?

Dzięki dużej głowicy o powierzchni 300 cm2 ultradźwięki docierają do rozległych obszarów skóry, a zabieg trwa ok. 20 minut. Jest to wygodne szczególnie dla matek, które na początku swojego macierzyństwa nie spuszczają z oka swojego maleństwa. Zaraz po wyjściu z gabinetu można wrócić do swoich codziennych obowiązków – a dzięki minimalnej inwazyjności zabiegu organizm nie wymaga czasu na rekonwalescencje.

Czy zabieg boli?

Niszczenie tkanki tłuszczowej może brzmieć dosyć przerażająco, lecz Accent Prime jest całkowicie bezbolesny. Stopniowe rozgrzewanie oraz wbudowany system chłodzenia chronią przed bólem w trakcie zabiegu i zapewniają jego najwyższy komfort.

Jakie są przeciwwskazania?

Jak każdy zabieg, także mało inwazyjne procedury medyczne mają swoje przeciwwskazania do ich wykonania:

– ciąża,
– rozrusznik serca,
– ciężkie i przewlekłe choroby nerek, wątroby,
– choroba niedokrwienna serca i przebyty zawał mięśnia sercowego,
– choroby zapalne skóry w obszarze poddanym kuracji,
– choroba nowotworowa.

Czy zabiegi wykonywane są w Polsce?

Tak, choć technologia Accent Prime jest relatywnie nowa, zaczyna zdobywać coraz większą popularność jeśli chodzi o gabinety medycyny estetycznej w kraju. Wśród warszawskich kliniki pierwszą (i jak dotychczas jedyną) placówką posiadająca w swej ofercie zabieg Accent Prime jest Klinika Dr Jagielskiej Sthetic.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *