Kosmetologia Medycyna Uroda Zabiegi

Rozstępy po ciąży – pokochać czy pokonać?

Rozstepy po ciazy

Rozstępy po ciąży to wyjątkowy rodzaj blizn, które z jednej strony można uznać za pamiątkę po jednym z najpiękniejszych okresów w życiu kobiety, z drugiej za uporczywy i krępujący defekt kosmetyczny. Wiele kobiet stoi przed dylematem, czy usunąć rozstępy, przywracając ciału dawny wygląd, czy po prostu je pokochać i uznać za naturalne piękno, oszczędzając sobie długotrwałych, bolesnych i często mało skutecznych procedur zabiegowych. W podjęciu tej decyzji może nam jednak pomóc nowoczesna medycyna estetyczna oraz innowacyjne urządzenia laserowe, które coraz lepiej radzą sobie z usuwaniem trwałych mankamentów urody, nie narażając przy tym pacjentki na szereg niedogodności.

Rozstępy po ciąży – powód do dumy czy wstydu?

Pojawianie się rozstępów na brzuchu i biodrach jest jak najbardziej naturalnym następstwem ciąży. Kiedy delikatna skóra zostaje narażona na przeciążenia mechaniczne związane z intensywnym wzrostem objętości ciała, dochodzi do rozsunięcia się włókien podporowych skóry. Jakkolwiek jednak nie traktować rozstępów (powód do dumy, naturalne piękno czy wieczna pamiątka po ciąży), trzeba przyznać, że to rodzaj mało efektownej ozdoby, którą większość kobiet stara się na początku zwalczać przy pomocy domowych sposobów, a gdy to nie przynosi efektów, skrzętnie ukrywać pod ubraniem. Część z nich po czasie decyduje się je nawet zaakceptować, nie biorąc pod uwagę specjalistycznych rozwiązań, jakimi są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. W ich przekonaniu często są to bolesne i długotrwałe terapie, które dodatkowo nie zawsze przynoszą spektakularne efekty leczenia. W przeciągu ostatnich kilku lat wiele zmieniło się w tej dziedzinie, a to przede wszystkim ze względu na intensywny rozwój laseroterapii i przełomową technologię pikosekundową, która pozwala skutecznie pozbyć się uporczywych mankamentów urody, ograniczając do minimum ból, ilość niezbędnych zabiegów czy okres rekonwalescencji.

Jak przyznają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, lasery pikosekundowe, a przede wszystkim posiadane przez klinikę lasery Discovery Pico i PicoSure, okazały się rewolucyjnym rozwiązaniem nie tylko w ogólnym leczeniu rozstępów, lecz także ich laserowym usuwaniu. Discovery Pico to w tej chwili najsilniejszy laser pikosekundowy, który został stworzony właśnie z myślą o pacjentach borykających się z najtrudniejszymi do usunięcia mankamentami urody. Tajemnica jego skuteczności i siły polega na zdeponowaniu dużej dawki energii w skórze w minimalnym odcinku czasowym, co dla pacjenta oznacza przede wszystkim większą skuteczność i szybkość w usuwaniu rozstępów, a jednocześnie odczuwanie mniejszych dolegliwości bólowych podczas zabiegu i znacznie krótszy okres rekonwalescencji. To istotna przewaga technologii pikosekundowej nad starszymi systemami laserowymi. Bardzo wysoka moc działania lasera Discovery Pico, a zarazem brak termicznych zniszczeń w okolicznych tkankach sprawia, że laserowe usuwanie rozstępów może odbywać się w sposób szybki i niemalże bezbolesny, ale przede wszystkim bezpieczny dla pacjenta.

Usuwanie rozstępów laserem – czy laser pozwoli pokonać problem w całości?

Specjaliści medycyny estetycznej zaznaczają, że nie w każdym przypadku możliwe jest całkowite usunięcie rozstępów po ciąży. Skuteczność zabiegów uzależniona jest w tym przypadku od wielu czynników, w tym rozmiaru i wieku rozstępów, a także indywidualnych właściwości skóry. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie przyznają jednak, że laserowe usuwanie rozstępów, dzięki tak innowacyjnym urządzeniom, jak Discovery Pico czy PicoSure, jest dziś znacznie ułatwione.

Leczenie rozstępów to jedno z większych wyzwań, jakie stoi dziś przed lekarzami medycyny estetycznej. To przede wszystkim dlatego, że najlepsze efekty terapeutyczne przynosi leczenie rozstępów świeżych, które znajdują się w fazie zapalnej (czerwone), podczas gdy większość pań zmagających się z rozstępami po ciąży na brzuchu zgłasza się do lekarzy w momencie, gdy znajdują się one w fazie zanikowej i wyglądem przypominają blizny. Prawda jest taka, że nie ma jednej, stuprocentowej metody, która pozwoliłaby usunąć stare i zabliźnione rozstępy. Jednak dzięki rewolucyjnym osiągnięciom medycyny estetycznej, takim jak laser Discovery Pico czy PicoSure, możemy wyraźnie poprawić ich wygląd i doprowadzić do tego, aby były praktycznie niezauważalne. Specjaliści z Kliniki Miracki, dzięki najdłuższemu stażowi w wykorzystywaniu technologii pikosekundowej w Polsce, są w stanie precyzyjnie dostosować parametry tych urządzeń do indywidualnych zapotrzebowań pacjentów. Niekiedy jednak najlepsze efekty przynosi połączenie laseroterapii z innymi metodami leczenia z zakresu medycyny estetycznej, np. mezoterapią czy terapią światłem LED.

A zatem, czy przy tak innowacyjnych rozwiązaniach, jakie proponuje nam dziś medycyna estetyczna, warto do końca życia zmagać się z rozstępami po ciąży? Zdecydowanie nie. Im szybciej zdecydujemy się na ich usunięcie, tym szybciej będziemy w stanie ponownie cieszyć się pięknym i kobiecym ciałem.

Kliknij po więcej informacji na temat: leczenia rozstępów przy pomocy laserów pikosekundowych w warszawskiej Klinice Miracki. 

 

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *