Moda Uroda

Rodzaje odżywek do włosów – odżywka L’Oreal

hhhhhhhhhhhh

Czy nie zdziwiło Cię nigdy, że włosy po zastosowaniu nowej odżywki są bardziej suche i trudniej się układają, podczas gdy efekt powinien być wręcz odwrotny? Czy etykiety kłamią? W zasadzie nie. Obiecywane rezultaty zazwyczaj odżywienie i wygładzenie zniszczonych włosów i ochrona przed późniejszymi ubytkami. Rzadko jednak powiedziane jest, że na ostateczny efekt mają wpływ konkretne składniki, których zastosowanie nie jest jednoznaczne. Jeden składnik, który ma zbawienny wpływ na jeden rodzaj włosów może niekorzystnie wpływać na inny rodzaj. Dlatego ważne jest czytanie składów i świadome wybieranie kosmetyków.

Trzy główne składniki odżywek do włosów

  • Proteiny – najpopularniejszy składnik wszystkich odżywek. Proteiny mają zdolność wypełniania zniszczeń i ubytków włosa. Brzmi jak rozwiązanie wszystkich problemów z kondycją włosów, jednak przy stosowaniu protein należy zachować ostrożność. Proteiny bardzo łatwo przedawkować, a to skutkuje jeszcze większym wysuszeniem włosów. Przeproteionowany włos wygląda na jeszcze bardziej zniszczony niż jest w rzeczywistości, bo taki efekt daje nadmiar protein nałożony na suche włosy. Podsumowując – odżywki proteinowe to dobre rozwiązanie raz na jakiś czas, jako jednorazowa, intensywna kuracja. W przypadku przesadzenia z odżywkami proteinowymi należy je zupełnie odstawić i sięgnąć po odżywki o innym składzie.
  • Humektanty – w celu zapobiegnięcia szkodliwemu działaniu protein warto stosować odżywki zawierające humektanty. Są to składniki nawilżające i zatrzymujące wodę wewnątrz włosa. Obok humektantów w takich odżywkach zazwyczaj występują: aloes, gliceryna, mocznik i kwas hialuronowy. Właściwie najlepiej sprawdzają się tego rodzaju maski, stosowane ok. raz w tygodniu. Oprócz nawilżenia, humektanty stanowią też solidne zabezpieczenie dla włosów.
  • Emolienty – czyli różnego rodzaju oleje, silikony, pokrywające włosy powłoką zabezpieczającą. Emolienty przeznaczone są dla włosów ze skłonnością do puszenia, porowatych i szorstkich. O zawartości emolientów w odżywce zazwyczaj świadczy po prostu obecność w nazwie członu ,,oil”. Najlepiej oczywiście przeczytać cały skład preparatu.

Odżywki do włosów L’Oreal

Gdy już zdefiniujemy dokładnie swoje potrzeby, warto sięgnąć po konkretną markę, najlepiej dobraną analogicznie do szamponu. Odżywki do włosów L’Oreal to jedne z najczęściej polecanych przez specjalistów kosmetyków. Szeroka gama produktów oferuje odżywki o wielorakim zastosowaniu i starannie dobranym składzie:

  • Odżywka L’Oreal Absolut Repair Lipidum – dzięki tej odżywce włosy staną się łatwiejsze w rozczesywaniu i modelowaniu oraz nabiorą błyszczącego, zdrowego wyglądu
  • Odżywka L’Oreal Restore – przeznaczona dla włosów farbowanych, koloryzowanych, rozjaśnianych i poddawanych częstym, wyczerpującym zabiegom stylistycznym. Odżywia, dogłębnie odbudowuje i napełnia włosy blaskiem
  • Odżywka L’Oreal Rectify – dla włosów lekko uwrażliwionych i cienkich. Włosy staną się jedwabiście miękkie w dotyku i nabiorą siły, której dotychczas im brakowało
  • Odżywka L’Orea Vitamino Color A OX – do koloryzowanych, wrażliwych włosów. Nie tylko wygładza i ułatwia rozczesywanie, ale także chroni kolor i sprawia, że utrzymuje się on dłużej
  • Odżywka L’Orea Reconstruct – dla włosów bardzo zniszczonych o uszkodzonej korze włosa. Należy ją aplikować wyłącznie na długość i końcówki, nie u nasady włosów.

Sprawdzona firma to jedno, ale znajomość składu to drugie. Za każdym razem gdy sięgamy po nowy produkt, powinniśmy przeanalizować skład i ocenić, czy faktycznie ma sens stosowanie go na nasze włosy. Więcej informacji o rodzajach i składach odżywek do włosów znajdziesz na stronie L’Oreal Professionnel. 

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nas!