Uroda Zabiegi

Problem kurzych łapek pod oczami – dlaczego się pojawiają i jak można sobie z nimi poradzić?

laserowe usuwanie zmarszczek beautyskin

Tak zwane kurze łapki pod oczami to dosyć charakterystyczne zmarszczki wokół oczu, które pojawiają się z wiekiem, jako efekt starzenia się skóry. Bardzo często są przyczyną obniżonej pewności siebie i wpływają na ogólny wygląd twarzy. Zmarszczki to jedna z nieuniknionych zmian, jakie zachodzą na skórze, można jednak znacznie opóźnić proces ich powstawania. Jak dbać o skórę, aby zapobiec powstawaniu i pogłębianiu się kurzych łapek wokół oczu?

Skąd zmarszczki wokół oczu – dlaczego pojawiają się na twarzy?

Kurze łapki pod oczami to ten rodzaj zmarszczek, który zauważa się najwcześniej, a to dlatego, że są to naturalne zmarszczki mimiczne. Towarzyszą nam niemal od urodzenia, kiedy się śmiejemy czy mrużymy oczy. Jednak w latach młodości nie są zauważalne na co dzień, ponieważ skóra posiada naturalne skłonności do elastycznego powracania do pierwotnego stanu. Jest to możliwe dzięki mocnym włóknom kolagenowym, które z czasem osłabiają się za sprawą obniżonej produkcji kolagenu przez organizm. Utrata jędrności i elastyczności to jeden z objawów starzenia się skóry, w wyniku których skóra traci właściwości ponownego odkształcenia, a każde kolejne działanie mimiczne pogłębia zmarszczki.

Jak walczyć z kurzymi łapkami wokół oczu?

To, że kurze łapki pod oczami i wokół nich są nieuchronne, nie oznacza, że nie można opóźnić momentu ich pojawienia się lub znacznie przedłużyć procesu pogłębiania się bruzd. Istnieją sposoby, które umożliwiają przedłużenie młodości, a nawet “odmłodzenie” – zmniejszenie obecnych już na twarzy bruzd. Do takich metod należy:

  • Stosowanie kuracji przeciwzmarszczkowej po 25 roku życia. W tym momencie mówi się już o stopniowym spadku produkcji kolagenu. Oczywiście na początku są to zmiany niewidoczne gołym okiem, jednak już wtedy można zacząć wzmacnianie skóry właśnie pod tym kątem. Ważne jest jednak to, aby dobrać preparat adekwatnie do swojego wieku i nie używać zbyt mocnych kosmetyków. Można się w tej kwestii skonsultować z dermatologiem.
  • Dobry sen, zimne okłady i ochrona przeciwsłoneczna. W walce z kurzymi łapkami pod oczami niezwykle ważne jest unikanie czynników, które wpływają na znaczne ich pogłębienie. Kluczem do sukcesu jest zapewnienie organizmowi odpowiedniej ilości snu – to czas aktywnej regeneracji skóry. Wykonywanie zimnych kompresów pozwala natomiast na poprawę krążenia krwi, co pozwala utrzymać skórę w jak najlepszej kondycji. Ważna jest również szczególna ochrona skóry wokół oczu przed działaniem promieni słonecznych. Jest to bowiem obszar szczególnie wrażliwy na proces fotostarzenia.
  • Laserowe ujędrnianie skóry. Kiedy zmarszczki zaczynają być już widoczne, a skóra traci elastyczność, sposoby służące zapobieganiu nie są już skuteczne. Wówczas dużą rolę może odegrać zabieg laserowy, Działanie wiązką lasera pozwala pobudzić skórę do wzmożonej aktywności w produkcji kolagenu, co poprawia jej kondycję i wygładza powstałe już bruzdy. Zabieg laserowego ujędrniania skóry można wykonać w klinice BeautySkin w Warszawie.

Plastyka oczu – sposób na cofnięcie czasu

Mówi się, że czasu nie można cofnąć. Nie zawsze jednak ten frazes się sprawdza. W przypadku nieestetycznych kurzych łapek pod oczami można pozwolić sobie na to, aby odmłodzić się przynajmniej o kilka czy kilkanaście lat i znów cieszyć się gładką skórą.  Zarówno kurze łapki pod oczami, opadającą powiekę, jak i inne objawy starzenia się skóry skumulowane wokół oczu można skutecznie zredukować za pomocą wykonania zabiegu chirurgicznego. Plastyka oczu dostępna jest w ofercie kliniki BeautySkin w Warszawie.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *