Chirurgia Medycyna Uroda Zabiegi

Odmładzanie twarzy latem – na jaki zabieg warto zwrócić szczególną uwagę?

odmladzanie twarzy - lifting

Profilaktyka przeciwstarzeniowa to temat, któremu panie poświęcają bardzo dużo uwagi o każdej porze roku. Wygląd skóry twarzy starają się poprawiać nie tylko poprzez dostępne w drogeriach lub aptekach kosmetyki, lecz także coraz częściej poprzez profesjonalne zabiegi z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Trzeba jednak przyznać, że latem lista zabiegów odmładzających, które można wykonać bez narażania skóry na podrażnienie czy szereg innych skutków ubocznych, jest nieco ograniczona. Podpowiadamy zatem, na jaki zabieg odmładzający warto zwrócić szczególną uwagę latem!

Odmładzanie twarzy a słońce

Największą przeszkodą dla naszej skóry, podczas wykonywanych latem zabiegów odmładzających, jest słońce. A to przede wszystkim z tego względu, że wystawiając podrażnioną po zabiegu skórę na bezpośrednią ekspozycję słoneczną, możemy narazić ją na reakcję uczuleniową, a nawet poparzenie! Latem nie zaleca się wykonywania m.in. zabiegów laserowych, po których wymagane jest unikanie opalania i zabezpieczanie skóry przed intensywnym słońcem przez około 3-4 tygodnie. Zlekceważenie tego zalecenia lekarskiego może skutkować właśnie oparzeniem skóry. O tej porze roku nie należy też wykonywać silnych i głębokich peelingów – złuszczona w wyniku zabiegu wierzchnia warstwa skóry będzie całkowicie bezbronna wobec słońca. Musimy też pamiętać o tym, że niebezpieczne promienie UV działają niekorzystnie na skórę nie tylko podczas bezpośredniej ekspozycji i opalania – posiadają zdolność do przenikania również przez szyby, dlatego jesteśmy narażone na nieprzyjemne skutki uboczne wymienionych wyżej zabiegów nawet w samochodzie.

Jakie rozwiązanie będzie bezpieczne? Bezinwazyjny lifting twarzy ultradźwiękami

Jednym z bezpieczniejszych rozwiązań na odmładzanie twarzy latem będzie zabieg przy użyciu ultradźwięków, a dokładnie nowoczesnej technologii wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej HIFU, który można wykonywać bez względu na aktualną porę roku i poziom nasłonecznienia. Przykładem takiego zabiegu jest Ultraformer III, który rekomendują specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki. To małoinwazyjny zabieg, który pozwala na powrót do codziennych obowiązków już następnego dnia, nie wymaga znieczulenia, a jego efekty widoczne są już po pierwszej terapii. Na czym dokładnie polega lifting ultradźwiękowy?

Facelifting przy pomocy ultradźwięków polega na przyłożeniu do skóry specjalnej głowicy urządzenia emitującej fale ultradźwiękowe, które wnikają w głąb tkanek. Zastosowanie tej specyficznej fali sprawia, że w skórze dokonuje się proces koagulacji przy bardzo wysokiej temperaturze, co pozwala na skuteczne obkurczenie tkanek zarówno na powierzchownym, jak i głębokim poziomie. W trakcie tego zabiegu skóra zostaje pobudzona do intensywnej produkcji kolagenu oraz przebudowy termicznej bez uszkadzania tkanek sąsiadujących z leczonym obszarem. Oczywiście, bezpośrednio po zabiegu nie należy bezkarnie wystawiać swojej skóry na słońce, ale zabieg ultradźwiękami nie ogranicza nas w takim stopniu, jak np. lifting laserowy.

Lifting twarzy bez skalpela – efekty

Zabieg Ultraformer III wykorzystujący innowacyjną technologię pozwala na widoczną redukcję zmarszczek, uniesienie brwi, ujędrnienie skóry twarzy, poprawę linii żuchwy i kolorytu twarzy oraz redukcję podwójnego podbródka. Pełne efekty zabiegu będą jednak widoczne dopiero po upływie około 2-3 miesięcy – tyle czasu potrzebuje nasza skóra na całkowitą, termiczną przebudową.

Więcej informacji na temat bezinwazyjnego liftingu na twarz Ultraformer III znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/zabieg/ultraformer-iii-lifting-ultradzwiekowy/

 

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *