Kosmetologia Medycyna Uroda Zabiegi

Makijaż permanentny – na co zwrócić uwagę przed zabiegiem?

makijaz permemntny - warszawa

Makijaż permanentny brwi, oczu i ust to zabieg, który cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet. Nie jest to jednak zaskoczeniem – makijaż permanentny to łatwy sposób na poprawę wyglądu twarzy bez potrzeby poświęcania dużej ilości czasu każdego dnia na skrupulatne poprawianie swojej urody. Wykonanie makijażu permanentnego to jednak dla wielu pacjentek bardzo poważna decyzja, którą poprzedza wiele pytań i wątpliwości. Podpowiadamy zatem, na co zwrócić szczególną uwagę przed udaniem się na makijaż permanentny!

Makijaż permanentny – tylko u doświadczonej linergistki!

Makijaż permanentny, jak sama nazwa wskazuje, jest rodzajem trwałego makijażu, który może utrzymać się na naszej twarzy nawet przez kilka lat. Musimy być zatem pewne tego, że namalowana kreska na powiece, brew czy wypełnienie czerwieni wargowej będą wykonane perfekcyjnie i dopasowane idealnie do naszej urody. Dlatego ogromnie ważny jest w tym przypadku wybór doświadczonej linergistki, która posiada odpowiednie uprawnienia oraz najlepszej jakości urządzenia i materiały do wykonywania makijażu permanentnego.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapytać osobę wykonującą zabieg o jej doświadczenie czy przebyte kursy i szkolenia – dobre przeszkolenie ma istotne znaczenie dla trwałości zabiegu, któremu mamy się poddać. Warto też prześledzić opinie na temat danego salonu kosmetycznego lub linergistki w internecie. Jeśli większość pań wykazuje zadowolenie z wykonanych usług (mimo często bardzo subiektywnych ocen), może być to dla nas znak, że oddajemy się w ręce specjalistki. Linergistki, tak samo jak tatuażyści, powinny posiadać portfolio złożone ze swoich dotychczasowych prac. Najłatwiej będzie nam wtedy ocenić, czy efekty pracy spełniają nasze oczekiwania. Oczywistym kryterium wyboru linergistki jest również odpowiednia higiena w jej gabinecie – przed zabiegiem warto zatem odwiedzić miejsce, w którym będzie wykonywany.

Metody makijażu permanentnego

Przed zabiegiem warto też zgłębić swoją wiedzę na temat wybranych technik i metod wykonywania makijażu permanentnego. W przypadku makijażu permanentnego brwi najpopularniejszymi są metody piórkowa oraz włoskowa. Efekt, jaki uzyskamy w tym przypadku, będzie bardzo podobny, ale metody różni działanie narzędzi stosowanych przy zabiegu. Bardzo często możemy też spotkać się z metodą cieniowania, którą charakteryzuje niejednorodne zabarwienie brwi. Przy wyborze danej metody warto kierować się nie tylko radą profesjonalistki, lecz także swoją subiektywną opinią, opartą na wiedzy uzyskanej m.in. na specjalistycznych portalach. Oprócz metody makijażu permanentnego czeka nas także wybór odpowiedniego koloru barwnika. W tej sytuacji warto jednak polegać na doświadczeniu linergistki, która powinna dobrze znać produkty, na których pracuje, i być w stanie dopasować idealny kolor barwnika do naturalnych elementów naszej urody.

Co w przypadku, gdy makijaż nie spełni naszych oczekiwań?

W tym przypadku mamy dwa wyjścia: korektę lub usuwanie makijażu permanentnego. Jeśli kreska na powiece lub brwiach jest zbyt cienka, możemy z powodzeniem wykonać korektę makijażu permanentnego mającą na celu pogrubienie tych linii. Jeżeli natomiast makijaż został wykonany mało precyzyjnie i nieestetycznie, a dodatkowo nie ma możliwości jego korekty, najlepszym rozwiązaniem będzie usunięcie makijażu permanentnego. A dziś nie ma na to lepszego sposobu niż laseroterapia. Zabieg laserowy pozwoli bardzo szybko i w całości pozbyć się niechcianych kresek i linii. Specjaliści stosujący zabiegi laserowe w warszawskiej Klinice Miracki, którzy specjalizują się w wykonywaniu zabiegów laserowych, szczególnie polecają w tym przypadku usuwanie makijażu permanentnego przy pomocy innowacyjnych laserów pikosekundowych PicoSure i Discovery Pico. To ze względu na największą skuteczność w usuwaniu czarnych i kolorowych barwników ze skóry, wysokie bezpieczeństwo oraz minimalne odczucia bólowe podczas niezwykle krótkiej procedury zabiegowej. Lasery pikosekundowe doskonale radzą sobie również z innymi trwałymi mankamentami urody, np. tatuażem, przebarwieniami czy bliznami.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat technologii pikosekundowej? Więcej informacji na temat laserów pikosekundowych znajdziesz na stronie Kliniki Miracki w Warszawie!

 

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *