Chirurgia Medycyna Uroda Zabiegi Zdrowie

Lipofilling, czyli jednoczesne odmładzanie i poprawa objętości

Lipofilling - zabieg Czestochowa

Dzięki medycynie estetycznej dojrzały wiek nie musi wiązać się z widocznymi oznakami starzenia. To dlatego, że utrzymanie dobrej kondycji skóry, dzięki zabiegom takim jak lipofilling, umożliwia odmłodzenie przy zachowaniu stuprocentowej biokompatybilności oraz toksyczności, co zmienia diametralnie sposób podejścia do tego rodzaju ingerencji w naturę. Terapia, polegająca na przeszczepie własnych komórek tłuszczowych pacjenta, jest metodą na redukcję tkanki tłuszczowej i zarazem receptą na zmarszczki oraz korygowanie niedoskonałości, takich jak blizny zanikowe, pooperacyjne czy wiotkość skóry.

Lipofilling – złoty standard w wolumetrycznej korekcie twarzy oraz leczeniu blizn

Odmładzanie i redukcja niedoskonałości poprzez lipofilling są obecnie uznawane za jedną z najbardziej skutecznych metod leczenia, jakie posiada współczesna medycyna estetyczna. Przywracanie utraconej objętości tkanek przebiega w sposób minimalizujący alergie.

To dlatego, że tego rodzaju innowacyjny wypełniacz zmarszczek bazuje na wykorzystaniu żywych komórek macierzystych własnego tłuszczu, co potwierdzają eksperci wykorzystujący lipofilling w częstochowskiej  Bieńkowscy Clinic. Lipofilling jest złotym standardem w przypadku utraty owalu twarzy czy różnego rodzaju blizn – potrądzikowych, pooparzeniowych oraz pooperacyjnych.

Co to jest lipotransfer i do czego wykorzystuje się go w medycynie estetycznej?

Lipotransfer to inaczej lipofilling i oznacza pobranie własnej tkanki tłuszczowej w celu zaaplikowania jej w inne obszary ciała. Tłuszcz pobierany jest najczęściej z miejsc, gdzie jest go najwięcej, czyli z brzucha, ud, pośladków czy bioder, następnie jest wirowany, czyli oczyszczany z nadmiaru płynów. Odpowiednio przygotowany może być wtórnie użyty do ujędrnienia twarzy, szyi czy piersi, stanowi również znakomite antidotum na blizny. Medycyna estetyczna stosuje więc lipofilling jako środek na pozbycie się własnego tłuszczu i do poprawy kondycji skóry i jej rewitalizacji.

Odchudzający wypełniacz zmarszczek

Co istotne, lipofilling to aktualnie jeden z najbardziej bezpiecznych środków na odmłodzenie, bez użycia skalpela i przy zachowaniu krótkiego okresu rekonwalescencji. To rewelacyjny wypełniacz zmarszczek, który przyczynia się także do redukcji tkanki tłuszczowej. Może być więc stosowany zarówno przez osoby, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów, jak i udoskonalić wygląd swojego ciała. Modelowanie sylwetki odbywa się tu z dodatkowym rezultatem, w postaci likwidacji oznak starzenia. Ogromną zaletą lipofillingu jest naturalność tej metody oraz brak stosowania do kuracji jakichkolwiek sztucznych, chemicznych wypełniaczy, co z kolei przekłada się na maksymalne, pozytywne efekty leczenia, bez niepożądanych efektów ubocznych czy uczuleń.

Lipofilling – jak wygląda zabieg i jakie są wskazania do jego wykonania?

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym poprzez precyzyjną mikroliposukcję, wykonywaną za pomocą cienkiej kaniuli. Po odpowiednim przygotowaniu i oczyszczeniu tłuszczu, lekarz wykonuje jego przeszczep do wybranych partii twarzy czy ciała. Efekty lipofillingu widoczne są już po 1-2 dniach. W celu intensyfikacji pozytywnych rezultatów leczenia, dobrze powtórzyć kurację 2-3 razy, w odstępach 3-6 miesięcy. Wskazaniem do wykonania lipofillingu są ubytki objętości policzków, owalu twarzy, fałdy nosowo-wargowe, dolina łez, wiotkość i fotouszkodzenia skóry, a także blizny zanikowe oraz pooperacyjne.

Dowiedz się więcej o innowacyjnym zabiegu lipofillingu w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy!

 

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *