Medycyna Uroda Zabiegi Zdrowie

Lifting nićmi lepszy niż skalpelem? Poznaj sposób na nieinwazyjne odmładzanie!

nieinwazyjny lifting

Zmarszczki to naturalny efekt uboczny starzenia – prędzej czy później dotyka każdego. Nie oznacza to, że nic się nie da zrobić, żeby jakoś ten proces spowolnić. Medycyna estetyczna dysponuje całym wachlarzem zabiegów odmładzających. Nie wiesz który wybrać? Na uwagę zasługuje nieinwazyjny lifting nićmi. Oprócz tego, że naciąga skórę tam, gdzie utraciła swoją sprężystość, to jeszcze pobudza ją do produkcji kolagenu i elastyny, przez co staje się ona gładka, jędrna i witalna.

Co takiego mają w sobie nici Aptos?

Nazwa nici Aptos pochodzi od łacińskiego słowa antiptosis, co oznacza „przeciw opadaniu”. Nici te w pełni zasługują na to określenie, ponieważ są jednymi z najbardziej skutecznych na rynku – znakomicie rewitalizują tkanki i dają rzeczywisty efekt liftingu. To co wyróżnia je spośród innych nici liftingujących, to m.in. obecność w składzie kwasu polimlekowego (L-lactilac), który znany jest ze zdolności do stymulowania skóry do regeneracji.

Zalety nici Aptos:

  • bezpieczeństwo i mała inwazyjność – zazwyczaj wystarcza tylko 1 lub 2 wkłucia w skórze,
  • lifting bez skalpela – zabieg nićmi Aptos nie wymaga nacięć na skórze, stosowania narkozy czy okresu rekonwalescencji,
  • zastosowanie materiałów hipoalergicznych i biokompatybilnych z organizmem,
  • opatentowana technologia, której skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzają odpowiednie certyfikaty.

Lifting twarzy Excellence Visage

Zabieg nićmi liftingującymi to sposób na usunięcie zwiotczeń skóry i podniesienie opadających tkanek. Chociaż nici liftingujące można zastosować w dowolnym miejscu na ciele, to najpopularniejszy jest jednak zabieg na twarz. Lifting twarzy nićmi Aptos nosi nazwę Excellence Visage i wykonywany jest w celu:

  • podniesienia łuku brwiowego i poprawienia linii brwi,
  • usuwania zmarszczek wargowo-nosowych,
  • modelowania twarzy – poprawienia jej owalu oraz linii żuchwy,
  • odmłodzenia skóry na szyi,
  • korekcji asymetrii twarzy.

Nici liftingujące – przebieg zabiegu

Zanim zdecydujemy się na nieinwazyjny lifting nićmi, powinniśmy najpierw wybrać właściwą klinikę i osobę, która nam go wykona. Jak podkreślają specjaliści z Kliniki Novoderm w Łodzi, zabieg nićmi liftingującymi powinien być wykonywany przez lekarza, który posiada stosowny certyfikat wydawany przez firmę Aptos. 

Wizyta w gabinecie rozpoczyna się od podania znieczulenia miejscowego. W mało widocznych miejscach na twarzy wykonywane są niewielkie nakłucia, w które wprowadzane są nici za pomocą specjalnej, cienkiej igły. Jak działają nici Aptos? Po wprowadzeniu w skórę powodują grupowanie tkanek i przywracają im prawidłowe położenie. Wokół nici tworzy się tkanka włóknista, która stanowi rodzaj stelaża wzmacniającego tkanki i utrzymującego je we właściwej pozycji. Dodatkowo nici liftingujące stymulują produkcję kolagenu i elastyny. W zależności od obszaru poddawanego zabiegowi i zaawansowania procesów starzenia, procedura trwa od 10-15 minut (drobna korekta, pojedyncza strefa zabiegowa) do 30-40 minut (lifting całej twarzy). 

Efekty liftingu bez skalpela

Lifting nićmi Aptos przynosi naturalne efekty, bez sztucznego powiększania tkanek, co jest doceniane szczególnie przez mężczyzn, dla których zazwyczaj ważny jest dyskretny wygląd po zabiegu medycyny estetycznej. Po liftingu nićmi Aptos widoczne jest wyraźne podniesienie i wzmocnienie wiotkiej, opadającej skóry, czego efektem jest odmłodzenie twarzy i złagodzenie jej rysów. Ponieważ nici Aptos są bioabsorbowalne, po pewnym czasie następuje ich wchłanianie, które trwa od półtora roku do dwóch lat. Natomiast efekt liftingu i rewitalizacji utrzymuje się dłużej – od 2 do 3 lat. 

Dowiedz się więcej na temat zabiegu nićmi liftingującymi Aptos w łódzkiej Klinice Novoderm: https://novoderm.pl/oferta,p,62/medycyna-estetyczna,p,48/nici-aptos,p,98 

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *