Kosmetologia Medycyna Uroda Zabiegi

Laserowe usuwanie przebarwień – najlepsza metoda walki z plamami na twarzy?

redukcja plam na skorze

Laserowe usuwanie przebarwień nie jest już całkiem nową, ale stale rozwijającą się metodą usuwania zmian pigmentacyjnych na skórze. Leczenie laserowe przynosi o wiele lepsze rezultaty niż klasyczne metody leczenia w postaci kremów wybielających, złuszczania chemicznego, mikrodermabrazji czy krioterapii. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim lasery pozostają o wiele skuteczniejsze w swoim działaniu niż pozostałe metody, a dodatkowo pozwalają pozbyć się problemu w dużo krótszym czasie. W czym tkwi skuteczność zabiegów laserowych? I jaki laser jest dziś prawdziwym liderem w usuwaniu przebarwień?

Laserowe usuwanie przebarwień – prosto w źródło problemu

Zabiegi laserowe to metoda, która jest coraz częściej wykorzystywana nie tylko w terapii przebarwień, lecz także przy usuwaniu wszelkich zmian skórnych, np. zmarszczek, blizn, rozstępów, brodawek, popękanych naczynek, żylaków czy nawet niechcianych tatuaży. To głównie z tego względu, że światło emitowane przez urządzenie laserowe potrafi precyzyjnie trafić w źródło problemu – energia lasera skutecznie rozbija barwnik na mikroskopijne cząsteczki, które w następnej kolejności nasz organizm jest już w stanie samodzielnie usunąć w procesie naturalnego oczyszczania. Koncentracja impulsów w miejscu, w którym nagromadzony jest barwnik, sprawia, że światło laserowe działa bezpośrednio na zmianę przebarwieniową. Ta niezwykła precyzja działania powoduje też, że laser nie wywołuje poważniejszych uszkodzeń na powierzchni skóry. W przypadku zabiegów złuszczających czy krioterapii nie można natomiast mówić o precyzji – w trakcie usuwania przebarwień zostaje uszkodzona także skóra wokół przebarwień.

Jaki laser na przebarwienia? Poznaj moc działania laserów pikosekundowych

Przy usuwaniu przebarwień na skórze ogromne znaczenie ma rodzaj wykorzystywanego w tym celu urządzenia. Najważniejszym kryterium doboru lasera powinna być zdecydowanie jego moc – im silniejszy laser, tym większa skuteczność w usuwaniu przebarwień. Jednocześnie musimy w tym przypadku pamiętać o bezpieczeństwie – w związku z tym impuls świetlny powinien być możliwie jak najkrótszy. To pozwoli nam uniknąć niepożądanych skutków ubocznych w postaci oparzeń, podrażnień czy zaczerwienień. Dlatego specjaliści z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie do usuwania przebarwień w szczególności polecają najnowocześniejszy laser pikosekundowy Cutera Enlighten Triplex Pico Genesis. To urządzenie, dla którego charakterystyczna jest duża moc, a jednocześnie delikatność działania. Lasery wykorzystujące technologię pikosekundową oddziałują na barwnik z dużą energią, ale bez uszkadzania tkanek wokół leczonego obszaru. Dzięki temu pacjent może błyskawicznie wrócić do formy po przeprowadzonym zabiegu.

Leczenie przebarwień laserem a ból

Jeszcze do niedawna zabiegi laserowe, choć bardzo skuteczne, narażały pacjenta na nieprzyjemne dolegliwości bólowe. Od momentu, gdy udało się zminimalizować czas oddziaływania urządzenia laserowego na skórę, wszelkie dokuczliwe objawy odczuwane przez pacjentów zostały zmniejszone do minimum. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w tym przypadku wiele zależy od indywidualnej wrażliwości na ból każdego pacjenta. Współcześnie specjaliści medycyny estetycznej dysponują szeregiem możliwych rozwiązań znieczulających. Bezpośrednio po zabiegu na skórze pacjenta mogą pojawić się delikatne zaczerwienienia czy podrażnienia, jednak dolegliwości te ustępują samoistnie po kilku dniach. Bardzo ważne jest także to, że pacjent może wrócić do swojej aktywności tuż po wykonanym zabiegu.

Więcej informacji na temat laserowego usuwania przebarwień znajdziesz na stronie:

https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/laser-cutera-enlighten-triplex-pico-genesis-przebarwienia-fotostarzenie-poszerzone-pory/

 

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *