Kosmetologia Medycyna Uroda Zabiegi Zdrowie

Jak skutecznie usunąć blizny ze skóry? Dzięki laseroterapii!

usuwaniebliznklinikamirackiwarszawa

Blizny na ciele to jedne ze zmian skórnych, które same nie znikną bez specjalistycznego leczenia. Powstają na skutek urazów skóry lub chorób. Najczęściej pojawiają się na ciele po przebytym trądziku lub operacjach, które zakładały przecięcie ciągłości skóry. Blizny mogą mieć różne kolory, niestety tak samo szpecą skórę. Szczególnie te na twarzy mogą być powodem kompleksów i obniżonym poczuciem własnej wartości. Dlatego należy udać się po pomoc do specjalistów, którzy przywrócą piękną i gładką skórę. Zapytaliśmy ekspertów z Kliniki Miracki, jak obecnie leczy się blizny. Najskuteczniejszymi terapiami są te z użyciem laserów. Przedstawiamy zatem laser Alma Harmony.

Jakie zalety ma laser Alma Harmony?

Laser Alma Harmony to jedno ze skuteczniejszych urządzeń, które pozwala usuwać nie tylko blizny, lecz także zmarszczki, przebarwienia i rozstępy. Zabieg z użyciem lasera jest bezpieczny, ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest bardzo niskie. Co więcej, po wyjściu z gabinetu medycyny estetycznej można od razu wrócić do swoich codziennych zajęć. Osoby, które boją się bólu, mogą być spokojne, podczas leczenia skóra jest chłodzona zimnym powietrzem. Dzięki temu nie ma potrzeby znieczulania. Efekty są widoczne już po kilku dniach, co pozwala na nowo poczuć się pięknie.

Jak wygląda terapia usuwania blizn laserem Alma Harmony?

Każdy zabieg w klinikach medycyny estetycznej musi rozpocząć się od dokładnego wywiadu lekarskiego. Tylko w ten sposób lekarz może zdecydować o tym, czy Pacjent może być dopuszczony do terapii. Istnieją przypadki, gdy laserowe usuwanie blizn jest niemożliwe ze względu na stan zdrowia Pacjenta. Wtedy alternatywą pozostają np. peelingi chemiczne. Jeśli nie ma przeciwwskazań, zabieg rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia i odkażenia skóry. Następnie zaczyna się etap ablacji, czyli naruszenia zewnętrznej warstwy naskórka przez odparowanie z niego wody. W efekcie skóra jest mocno złuszczona. Po tym lekarz zaczyna działać głowicą lasera. Wiązka światła dociera w zniszczone tkanki i inicjuje procesy naprawcze oraz regeneracyjne. W efekcie blizny stają się płytsze oraz jaśniejsze. Aby całkowicie pozbyć się blizn, lekarze zalecają przeprowadzenie od trzech do sześciu sesji laseroterapii.

Na jakie efekty można liczyć po terapii laserowej?

Celem laseroterapii Alma Harmony jest nie tylko zredukowania blizn, lecz także głęboka regeneracja tkanek. W efekcie skóra jest gładsza, jaśniejsza oraz widocznie odmłodzona. Pacjenci, wychodząc z kliniki, mogą poczuć się wolni od kompleksów powodowanych przez blizny.

Laseroterapia – leczy nie tylko skórę, lecz także kompleksy

Blizny to zmiany skórne, które, choć nieszkodliwe dla zdrowia, mogą zrobić bardzo dużo złego z samooceną. Przypominają o przykrych chorobach, takich jak np. trądzik. Codzienne patrzenie na swoje ciało, które nie zostało całkowicie wyleczone, może skutkować gorszym samopoczuciem, a nawet lękiem przed spotkaniami z ludźmi. Nie można zamykać się w domu i pozwalać, aby blizny zabrały nam radość z życia. Skoro istnieją skuteczne metody usuwania blizn, czemu z nich nie skorzystać? Specjaliści z Kliniki Miracki podkreślają, że jeszcze nigdy nie było tak wielu możliwości regenerowania skóry. Dzięki nim możemy odzyskać swoje ciało i radość z życia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o terapiach redukowania blizn, wejdź na stronę Kliniki Miracki:  https://klinikamiracki.pl/alma-harmony-ipixel/.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *