Medycyna Stomatologia Uroda Zabiegi

Implanty zębów – w drodze do odzyskania pięknego uśmiechu

wybielaniezebow

Implanty to nie pojedyncze zęby czy grupa zębów, pozwalająca na uzupełnienie ubytków we własnym uzębieniu. Wykorzystywane są one oczywiście w protetyce, ale stanowią podstawę dla uzupełnień typu korony i mosty. Implant to nic innego jak sztuczny korzeń zęba, najczęściej tytanowa śruba, umieszczana w kości szczęki lub żuchwy. Rozwój implantologii pozwala pacjentom na powrót do normalności i odzyskanie pięknego uśmiechu. W jaki sposób?

Implanty – w zastępstwie naturalnych korzeni

Implant zęba jest właściwym, solidnym elementem odbudowy uzębienia, który utrzymuje w odpowiednim miejscu korony, mosty, jak i całe protezy zębowe. Dzięki niemu można uzyskać trwały efekt estetyczny, w postaci równych, wyglądających całkowicie naturalnie zębów. Implant jest śrubą wkręcaną w kości szczęki lub żuchwy pacjenta, co jest pierwszym etapem leczenia implantologicznego. Każda śruba może posłużyć do odbudowy pojedynczego zęba lub być filarem dla mostu z kilkoma zębami, uzupełniającymi braki w uzębieniu danej osoby. Po udanym umieszczeniu implanta w kości oraz jego przyjęciu, można rozpocząć drugi etap leczenia, polegający na odbudowie widocznej części zęba lub zębów – ich koron.

Nowoczesne implanty zębowe

Implantologia jest dziedziną wiedzy medycznej, która bardzo szybko się rozwija. Powstają nowe techniki i wykorzystywane są coraz to nowe materiały, które usprawniają proces wszczepiania implantów. Dzięki temu wielu pacjentów może cieszyć się z pięknego i funkcjonalnego uzębienia. Implanty zębów w klinice Supradent Warszawa są wszczepiane z zastosowaniem wysokiej jakości śrub tytanowych, które nie wywołują reakcji alergicznych. Dzięki nim można osadzić w kości implant i zbudować solidną podporę dla wypełnień protetycznych.

Przy pierwszej wizycie implantolog oceni, czy możliwe będzie wykonanie odpowiednich zabiegów prowadzących do osadzenia w kości implantów i zbudowanie dzięki nim podpory dla wypełnień protetycznych. U pacjentów, u których występuje częściowy zanik kości, implanty nie są już wykluczone. W renomowanej klinice przeprowadzane są zabiegi sterowanej regeneracji kości oraz podnoszenia dna zatoki zębowej, które w przyszłości dają szansę na prawidłowe osadzenie implantu i odbudowę uzębienia.

Dlaczego warto?

Zastosowanie implantów, zamiast tradycyjnych uzupełnień protetycznych w postaci sztucznej szczęki czy mostów, zakładanych na zęby pacjenta jest zalecane właściwie wszystkim, którzy chcą odzyskać estetyczny uśmiech i nie mieć żadnych problemów z gryzieniem i żuciem, nawet bardzo twardych pokarmów. Bywa, że sami pacjenci po latach od udanej implantacji często zapominają, że są to już ich „trzecie zęby” i traktują je jak własne. Przy implantach nie ma też potrzeby szlifowania zdrowych zębów, co konieczne jest dla metalowych klamerek mostów i protez.

Implanty tak samo dobrze sprawdzają się do uzupełniania braków w uzębieniu, jak i dla poprawy stabilizacji protez zębowych. Imitują prawdziwy korzeń zęba i szybko zrastają się z kością, będąc dobrze tolerowane przez organizm człowieka.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nas!