Moda Na topie Uroda Zabiegi

Fantazja kontrolowana

girl-2391171_1920

Codziennie mamy ochotę zrobić coś niezwykłego. Niestety rzadko korzystamy z tej naturalnej potrzeby wyrażania siebie poprzez robienie rzeczy nieprzeciętnych. Czy zawsze musimy być szablonowi i biernie poddawać się temu, co nas w życiu spotyka? Niekoniecznie! Na szczęście są sposoby, żeby zmieniać się każdego dnia, miesiąca, pory roku. Dostrzeżenie, że możemy i mamy prawo żyć fantazyjnie to szczególnie dla kobiet bardzo ważny etap w życiu. Ponieważ to właśnie one dźwigają na barkach zbyt dużo obowiązków jednocześnie, co pozbawia je niejednokrotnie czasu na potrzebnym odpoczynku.

Być w pełni sobą

Co właściwie oznacza bycie sobą? Spróbujmy się zastanowić. Każdy z nas jest przecież inny, ma różne preferencje, chociażby odnośnie stylu ubierania, czy upodobań kulinarnych. Mamy odrębne światopoglądy na temat polityki, religii, a także seksu. Cechują nas rozmaite pomysły wobec pracy, pasji, jak też spędzania wolnego czasu. A jednak jest coś, co nas łączy – wszyscy chcemy być szczęśliwi. Bycie sobą, to poczucie wolności, które przyczynia się uzyskania stanu szczęścia. Ponieważ życie w zgodzie z własnym sumieniem oraz realizacja i rozwój w dziedzinach, które nas interesują dają nam spełnienie.

Mocna przemiana

Nie próbuj więc na siłę upodabniać się do otaczającego świata, bo możesz stracić bezpowrotnie czas na urzeczywistnienie swoich marzeń. Miej odwagę stawić czoło nowym wyzwaniom i dążyć do wyznaczonego celu. Jeśli więc chcesz rozpocząć od metamorfozy swojego wyglądu, zacznij od małych rzeczy, takich jak zmiana koloru włosów. Zrób to, na co zawsze miałaś ochotę, a wstydzisz się ze względu na obawę przed śmiesznością. Czasem warto iść pod prąd i podkreślić swój indywidualizm, nawet w sytuacji kiedy najbliższe otoczenie tego nie popiera. Mocna, wyrazista przemiana pozwoli Ci na wyrażenie swoich potrzeb i doda pozytywnej energii.

Trendy fryzur 2017/2018

Moda zatacza koła, wszystko co jest, już kiedyś było, ponieważ trendy przeplatają się ze sobą w historii wielokrotnie. Obserwacja trendów modowych fryzur pozwala na wybór odpowiedniego dla swojego charakteru i nastroju – strzyżenia oraz stylizacji włosów.

I tak, w sezonie jesienno-zimowym 2017/2018 na wybiegach królują warkocze w stylu lat 80-tych i uplecione z nich korony, co podkreśla włoski projektant Antonio Marras. Kolejnym trendem są koki w stylu retro, można je nosić upięte wysoko i natapirowane. Równie modne są wymodelowane loki à’la Marylin Monroe oraz prosto z Londynu  – fryzura dla długich włosów cienkich – spięcie ich w kucyk z przedziałkiem na boku, z użyciem mocnego żelu. Podobnie rzecz ma się z powrotem do lat 70-tych i upięcie włosów jak małej dziewczynce z tyłu spinką lub w cieniutki kucyk z kilku pasm włosów. Na topie są także włosy falowane oraz proste z przedziałkiem na środku. Emporio Armani proponuje też strzyżenie – bob, czyli włosy ścięte tuż za ucho z cieniowanymi końcówkami oraz niesymetryczną ich długością. Mile widziane są proste kucyki, wiązane z tyłu na dole głowy albo koczek z wypuszczonymi włosami.

Przymierz nowe włosy

Dotychczas trzeba było na sobie sprawdzać efekty nowych stylizacji fryzur. Jednak obecnie istnieje szereg aplikacji, pozwalających na wirtualne przymierzenie nowych włosów, jak chociażby aplikacja ‘Style My Hair’ od L’Oréal Professionnel. Metoda polega na umieszczeniu swojego zdjęcia, a następnie sprawdzeniu różnych wariantów stylizacji włosów. I tak, dzięki tej aplikacji możliwa jest zarówno zmiana koloru włosów, jak też ich długości oraz stylu strzyżenia. To świetna zabawa i zarazem sposób na stworzenie swojego nowego stylu!

 

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nas!