Medycyna Uroda Zabiegi

Blizny i rozstępy nie są dożywotnie, można sobie z nimi poradzić, za pomocą odpowiednich zabiegów medycyny estetycznej

girl-1545885_1920

Blizny i rozstępy to problemy, z którymi boryka się wiele osób. O ile blizny są przeważnie efektem przebytych urazów czy zabiegów operacyjnych, o tyle rozstępy mogą pojawiać się na skórze z wielu różnych przyczyn, w różnych momentach życia. Nieestetyczne linie, które szpecą ciało, mogą być przyczyną naprawdę poważnych kompleksów. Najbardziej narażone na ich powstawanie są osoby, które w szybkim tempie schudły lub przytyły oraz oczywiście kobiety w trakcie i po ciąży. Na szczęście medycyna estetyczna dysponuje sposobami na leczenie blizn i usuwanie rozstępów.

Laserowe usuwanie rozstępów

Na rynku kosmetycznym można bez problemu znaleźć wiele produktów przeznaczonych do redukcji rozstępów. Najczęściej są to różnego rodzaju kremy, balsamy, olejki i żele, które należy regularnie (i systematycznie) wcierać w problematyczne miejsca. Jednak nie ma sensu się oszukiwać, wydawać pieniądze i tracić czas, ponieważ większość tego typu kosmetyków albo w ogóle nie działa, albo rezultaty są naprawdę znikome.

Na szczęście istnieje inna, sprawdzona i rekomendowana przez lekarzy metoda, a mianowicie laserowe usuwanie rozstępów. Klinika Beauty Skin (jako jedyna w Polsce) dysponuje urządzeniem iPixel, którego działanie opiera się na redukowaniu martwych komórek. Zaawansowana technologia tego lasera dociera tylko do uszkodzonych komórek, a przy tym nie narusza tych zdrowych, dzięki temu metoda jest bardzo skuteczna i bezpieczna. W trakcie zabiegu głowica urządzenia tworzy na skórze mikrouszkodzenia, pobudzając w ten sposób skórę do wytężonej pracy. W efekcie rozstępy są widocznie zmniejszone, a dla uzyskania pełnych rezultatów należy wykonać zwykle kilka zabiegów, ale ich ilość jest uzależniona od indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.
Specjaliści z kliniki Beauty Skin przypominają o przeciwwskazaniach do zastosowania tej metody, a są to m.in.:

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • epilepsja,
 • cukrzyca,
 • nowotwory,
 • bielactwo,
 • opalona skóra,
 • łuszczyca,
 • niewydolność nerek,
 • nadwrażliwość na światło,
 • infekcje skórne.

Laserowe usuwanie blizn

Klinika Beauty Skin, do walki z bliznami, poleca zabieg z użyciem lasera Emerge. Jego działanie opiera się na skierowaniu w głąb skóry wiązki światła, która przyczynia się do naturalnej regeneracji skóry i zniknięcia niepożądanych zmian.

Zabieg nie jest bolesny i nie wymaga znieczulenia ani okresu rekonwalescencji, chociaż przez 24-48 godzin bezpośrednio po wykonaniu skóra może być zaczerwieniona i opuchnięta. Dla uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie kilku serii zabiegów, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Warto pamiętać, że chociaż nie ma konieczności rezygnowania z wykonywania codziennych obowiązków i innych czynności to jednak należy odpowiednio dbać o obszary zabiegowe. Co to znaczy? Pacjenci powinni: unikać opalania (przez przynajmniej dwa tygodnie), stosować odpowiednie preparaty łagodzące, nie używać drażniących kosmetyków oraz zrezygnować z intensywnych ćwiczeń (przez maksymalnie trzy dni).  Informacje o przeciwwskazaniach (oraz inne) są dostępne pod adresem: https://www.beautyskin.com.pl/blizny-rozstepy/.

Nie warto zadręczać się złym wyglądem skóry i patrzeć w lustro bez przyjemności. Wystarczy udać się na konsultację i dobrać najlepszą metodę leczenia naszych problemów. Dzięki takim rozwiązaniom można cieszyć się swoim ciałem każdego dnia.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *