Uncategorized

Skrzynie z drewna – jak je wykorzystać?

skrzynie drewniane Pako-Bud

Drewno to jeden najbardziej wielofunkcyjnych surowców. Od dawna wykorzystywany jest on jako materiał budulcowy i konstrukcyjny w budownictwie. Stosowany jest też jako opał. Stanowi jeden z głównych składników przy produkcji papieru. Ponadto ze względu na swoją estetykę, znajduje on też zastosowanie jako materiał wykończeniowy. Z drewna wykonywane są płyty pilśniowe czy OSB, a także sklejki, z których produkowane są między innymi skrzynie. Służą one do magazynowania oraz transportowania towaru. Jednak ich wielofunkcyjność pozwala też na inne możliwości wykorzystania. Poniżej przedstawiamy, dlaczego skrzynie drewniane sprawdzają się w każdych warunkach i jakie mają one zastosowania. 

Skrzynie drewniane – charakterystyka

Skrzynie drewniane są jednym z najbardziej popularnych opakowań transportowych, wykorzystywanych także do magazynowania towaru. Swoje zastosowanie zawdzięczają przede wszystkim materiałowi, z jakiego są one wykonane. Głównymi zaletami skrzyń drewnianych są wytrzymałość i stabilność. To dzięki nim drewniana skrzynia nadaje się do każdego rodzaju transportu. Chroniąc przed urazami mechanicznymi, a także niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, pozwala zagwarantować bezpieczny przewóz towarów nawet na długich dystansach. O szerokim zastosowaniu skrzyni drewnianych świadczy między innymi fakt, że są one wykorzystywane nawet w stosunkowo trudnych warunkach transportu morskiego. Pomimo swojej wytrzymałości, nie są one za ciężkie. Zaopatrując się w skrzynie drewniane przeznaczone do magazynowania czy przewozu, warto wybrać sprawdzonego producenta. Jednym ze specjalistów w dziedzinie produkcji skrzyń z drewna jest łódzka firma Pako-Bud, oferująca zarówno skrzynie drewniane, jak i te wykonane z płyty pilśniowej czy OSB, a także sklejki.

Skrzynie drewniane – jak je wykorzystać?

Skrzynie drewniane są wykorzystywane na szeroką skalę w transporcie oraz do magazynowania. Doskonale sprawdzą się w fabrykach, halach produkcyjnych oraz sklepach o dużej przestrzeni do magazynowania towaru. Mogą one nam jednak posłużyć także w gospodarce domowej – do przechowywania rzeczy w garażach czy piwnicach. Ponadto, ze względu na swoją estetykę, skrzynie drewniane mogą być też wykorzystywane jako meble, lub inne elementy dekoracyjne do domu. Sprawdzą się jako półki, organizery a także regały na książki. Skrzynie drewniane można też wykorzystać  jako meble ogrodowe. Ponadto, mogą one urozmaicić też przestrzeń balkonu lub tarasu. Obecnie coraz modniejsze jest takie wykorzystywanie surowych produktów jak skrzynie drewniane do wystroju wnętrz.

Skrzynie drewniane – z OSB czy płyty pilśniowej?

Poza klasycznymi skrzyniami drewnianymi producenci oferują również inne rodzaje skrzyń i opakowań transportowych. Dostępne są między innymi skrzynie z OSB – trójwarstwowej płyty kompozytowej. Charakteryzują się one stosunkowo małą wagą i dużą wytrzymałością, a tym samym bardzo długim czasem użytkowania. Skrzynie z płyty pilśniowej (rozwłóknionej tkanki drzewnej) dzięki szczelności i wytrzymałości oraz niewielkiej wadze doskonale sprawdzają się zarówno do magazynowania, jak i  transportowania. W zależności od przeznaczenia skrzynie wykonywane mogą być w standardowych lub indywidualnie wybranych przez klienta wymiarach. Dzięki temu każdy znajdzie idealne opakowanie dla swojego towaru.

Dowiedz się więcej o drewnianych skrzyniach i ich wykorzystaniu od specjalistów w ich produkcji – łódzkiej firmy Pako-Bud!

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *