Uncategorized

Pokonaj fotostarzenie skóry z pomocą Alma Harmony ClearLift!

Laserowe usuwanie rumienia w Klinice Miracki

Fotostarzenie skóry to zmiany zachodzące w skórze pod wpływem regularnej i nadmiernej ekspozycji na szkodliwe działanie promieniowania UV. Charakteryzuje się zwiotczeniem i wysuszeniem skóry, a także pojawieniem się zmarszczek i bruzd. Nakłada się na naturalne procesy starzenia skóry, przez co je przyspiesza i wzmaga objawy. Jak leczyć postępujące zmiany?

Fotostarzenie skóry – przyczyny i objawy

Regularna ekspozycja na działanie promieni słonecznych ma szkodliwe skutki dla naszego organizmu i prowadzi do przedwczesnego starzenia skóry. Promieniowanie UV osłabia strukturę skóry – wpływa na tkankę łączną i prowadzi do gromadzenia się niewłaściwych włókien elastynowych, które zaburzają pracę kolagenu i składników macierzy komórkowej.

Objawy pojawiające się wraz z fotostarzeniem to m.in. głębokie zmarszczki, bruzdy, suchość i wiotkość skóry, pogrubienie i rogowacenie naskórka, przebarwienia, a także zmiany telengiektazyjne w postaci rozszerzonych naczyń krwionośnych czy naczyniaków.

Profilaktyka i leczenie objawów fotostarzenia skóry

Aby zapobiec negatywnym zmianom na skórze, przede wszystkim należy odpowiednio zabezpieczać się przed szkodliwym promieniowaniem UV, a więc unikać ekspozycji na słońce, szczególnie w godzinach najintensywniejszego oddziaływania między 10 a 14, a także zakładać ubrania i akcesoria przeciwsłoneczne w postaci nakryć głowy i okularów oraz stosować kremy z wysokim filtrem SPF.

W leczeniu objawów fotostarzenia dermatolodzy polecają leki z retinoidami i kolagen w postaci tabletek, a także stosowanie intensywnie nawilżającej pielęgnacji, tj. kremów oraz balsamów przeciwzmarszczkowych i wygładzających. Objawy fotostarzenia skóry są widoczne, często to problemy, które leżą głęboko pod skórą, dlatego pielęgnacja i kuracja lekami może nie być wystarczająca. Na tego typu problemy specjaliści zalecają zabiegi medycyny estetycznej, w tym laseroterapię, peelingi chemiczne czy mikrodermabrazje. Najskuteczniejsze w walce z objawami fotostarzenia są zabiegi z wykorzystaniem technologii laserowych. W tej dziedzinie za jeden z najlepszych uważa się laser Alma Harmony XL PRO ClearLift.

Na czym polega działanie Alma Harmony XL PRO ClearLift?

Zapytaliśmy ekspertów z Kliniki Medycyny Estetycznej i Dermatologii Arte Derm w Warszawie o zabieg Alma Harmony XL PRO ClearLift. Alma Harmony to nowoczesny system laserowy z platformą multiaplikacyjną z możliwością wymiany głowic. Dzięki temu Alma Harmony cechuje się różnorodnością właściwości i wszechstronnością. W zależności od głowicy, ten system wykorzystuje się w leczeniu blizn, zmarszczek, opadaniu skóry twarzy, ud, pośladków, zamykaniu naczynek i wielu innych. Alma Harmony XL PRO ClearLift natomiast to laser frakcyjny nieablacyjny wykorzystywany w celu przywrócenia zdrowej struktury skóry przy objawach m.in. fotostarzenia skóry. Zabieg z jego wykorzystaniem określany jest jako bankietowy ze względu na bezpieczeństwo i małą inwazyjność, ponieważ nie uszkadza naskórka, a oddziałuje konkretnie na głębsze warstwy skóry. Głowica ClearLift zawdzięcza swoją skuteczność połączeniu właściwości dwóch rodzajów lasera: Nd:Yag i Pixel Q-Switch – jej działanie jest mechaniczne, a nie termiczne, w wyniku czego osiąga się spektakularne rezultaty bez uszkadzania zewnętrznych warstw skóry. Specjaliści z Kliniki Arte Derm opisali nam przebieg całej procedury, rozpoczynającej się od oczyszczenia skóry pacjenta, do której następnie przykładana jest głowica lasera. Laser wypuszcza zespół kilkudziesięciu mikrowiązek światła, które powodują mikrouszkodzenia w głębokich warstwach skóry, w wyniku których zachodzą procesy regeneracyjne,  w tym produkcja nowego kolagenu i elastyny. Laser wyposażony jest w specjalny system chłodzący, który zapobiega uczuciu dyskomfortu i dolegliwościom bólowym pacjenta. Cała procedura trwa od 20 do 30 minut i już godzinę po pacjent może wrócić do codziennych aktywności.

Efekty zabiegu laserem Alma Harmony ClearLift

Pierwsze efekty zabiegu laserem widoczne są niemal natychmiast, jednak dla pełnych rezultatów specjaliści polecają terapię w 1-3 sesjach co kilka tygodni. Zabieg pozwala uzyskać długotrwałe efekty w postaci zahamowania procesów starzenia, spłycenia objawów fotostarzenia skóry, zniwelowania zmarszczek i blizn, ujędrnienia, nawilżenia skóry oraz wyrównania jej kolorytu.

Zabieg laserem Alma Harmony XL PRO ClearLift jest wykonywany między innymi w Klinice Arte Derm w Warszawie. Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową www.artederm.pl.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *