Uncategorized

Jak zabezpieczyć towar przed uszkodzeniem na palecie drewnianej?

opakowania transportowe pakobud

Dobrej jakości opakowania transportowe odgrywają bardzo dużą rolę w bezpieczeństwie i ochronie produktów podczas ich transportu. Pakowanie powinno odbywać się z uwzględnieniem rodzaju pakowanego produktu, odległości, jaką ma przebyć i rodzaju transportu jakim będzie przemieszczany. Istnieje kilka rodzajów materiałów opakowaniowych dostępnych do transportu produktów m.in. skrzynie transportowe czy proste palety drewniane. W przypadku tych drugich należy również skupić się na dodatkowej ochronie towaru, tak aby zapewnić mu pełne bezpieczeństwo. Dowiedz się, jak zabezpieczać ładunek na paletach drewnianych od Pako-Bud z Łodzi!

Jaki jest główny cel pakowania i stosowania opakowań transportowych?

Podstawowym celem opakowań transportowych jest bezpieczeństwo i ochrona produktów. Podczas transportu produkty mogą zostać uszkodzone w wyniku gwałtownych ruchów lub szarpnięć, ale jeśli opakowanie zostanie wykonane dobrze, a towar odpowiednio zapakowany, z pewnością klient dostanie swój produkt w idealnym stanie. Opakowania transportowe i palety drewniane odgrywają zatem bardzo ważną rolę w dostawie i ostatecznym zadowoleniu klientów.

Zabezpieczanie towaru na palecie drewnianej

Wiedza na temat układania i zabezpieczania towaru na palecie drewnianej może skutecznie zmniejszyć ryzyko uszkodzenia ładunku. Metoda układania towaru na palecie transportowej w głównej mierze zależy od sztywności pudełek. Oto kilka wskazówek na to, jak zabezpieczyć towar na palecie:

  • Jeśli opakowanie kartonowe jest solidne i sztywne, jest np. wypełnione produktami, takimi jak puszki z farbą lub książki, preferowana jest technika układania w stos. W przypadku tego rodzaju metody, pudełka są układane tak jak cegły, przy czym ciężar jednego pudełka jest przynajmniej częściowo podtrzymywany przez więcej niż jedno z pudełek w niższym rzędzie poniżej. Ta technika układania w stos zapewnia lepszą stabilność.
  • Jeśli opakowanie tekturowe jest wypełnione miękkimi lub kruchymi towarami, najlepszym sposobem załadowywania palety jest technika układania produktów w kolumny. Ta metoda układania kartonów zwiększa ich wytrzymałość nawet o 50% w porównaniu z poprzednią metodą.
  • Upewnij się, że ułożone w stos pudełka nie zwisają z krawędzi drewnianej palety.
  • Używaj podkładek na palecie – pozwoli to zagwarantować stabilność stosu. Użycie blach falistych pomoże chronić zarówno dolne, jak i górne pudła na każdym starannie załadowanym stosie. Dolna podkładka minimalizuje ryzyko, że jakakolwiek skrzynka wpadnie w szczeliny palet. Górna podkładka pomoże równomiernie rozłożyć ciężar, jeśli na palecie załadowany jest dodatkowy ładunek.
  • Rozważ użycie pasów zabezpieczających, aby mieć pewność, że załadowany towar jest bezpiecznie przymocowany do palety.
  • Plastikowa folia termokurczliwa lub folia stretch jest niezbędna. Załadowaną paletę drewnianą trzeba nią owinąć kilkukrotnie.

Jak podkreśla producent opakowań do transportu Pako-Bud z Łodzi, stosując się do tych kilku prostych wskazówek dotyczących pakowania, paletyzacji i zabezpieczania towaru, możesz zminimalizować ryzyko uszkodzenia ładunku!

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *