Uncategorized

Jak palić papierosy w bezpieczniejszy i zdrowszy sposób

filtry z węglem aktywnym bletki.com

Uwielbiasz palenie tytoniu i cały rytuał zaciągania się dymem papierosowym, ale boisz się przykrych konsekwencji? Nie wyobrażasz sobie rezygnować z tej przyjemności, jednak zastanawiasz się, co robić, żeby zmniejszyć skutki palenia papierosów? Poznaj porady specjalistów jak palić papierosy w bezpieczniejszy i zdrowszy sposób!

Mentolowe papierosy są bezpieczniejsze – największy mit

Mentolowe papierosy nie są bezpieczniejsze niż zwykłe papierosy. W rzeczywistości, mogą być nawet jeszcze bardziej szkodliwe. Papierosy z mentolem wydają się „łatwiejszymi” do palenia – dodany mentol wywołuje uczucie chłodu w gardle przy wdychaniu dymu oraz zmniejsza kaszel i uczucie suchości w gardle. Ludzie, którzy palą papierosy mentolowe mogą wdychać głębiej i dłużej wstrzymywać dym, przez co szkodliwość palenia papierosów wzrasta. Podobnie jest z cygarami – wiele osób postrzega palenie cygar jako bardziej wyrafinowane i mniej niebezpieczne niż palenie papierosów, a tak naprawdę jedno wypalone cygaro to jak wypalona na raz cała paczka papierosów.

Skręcanie papierosów – lepsza alternatywa

Skręcane papierosy nie zawierają tylu niebezpiecznych związków chemicznych, jakie mają zwykłe papierosy, więc są świetną alternatywą dla palaczy. Jeśli do tej pory paliłeś wyłącznie tradycyjne papierosy powinieneś rozważyć taką opcję. Skręcanie papierosów samemu, daje dużo większą kontrolę nad tym, co się pali i pozwala dobrać każdy z elementów, zgodnie z własnym gustem. Co więcej, udowodniono, że osoby, które skręcają papierosy ręcznie, rzadziej sięgają po fajkę. Oczywiście skręcanie papierosów jest też po prostu tańsze niż kupowanie gotowej paczki papierosów, co może mieć szczególne znaczenie dla osób, które palą dużo.

Dobre filtry papierosowe – bariera dla substancji smolistych

Skręcanie papierosów daje również możliwość dobrania odpowiednich i najlepszych ich elementów jak np. dobrych filtrów papierosowych. Nie trzeba chyba wspominać, że palenie papierosów bez filtra jest niemądrym rozwiązaniem – wszystkie substancje smoliste idą bezpośrednio do płuc. Co więcej, gorący dym trafiający bezpośrednio do dróg oddechowych w ekstremalnych sytuacjach może powodować poparzenie dróg oddechowych. Długotrwałe narażenie oskrzeli na działanie gorącego dymu powoduje nieodwracalne zmiany. Warto więc zainwestować w odpowiednie filtry, np. filtry z węglem aktywnym od bletki.com. Pochłaniają one dużo więcej substancji smolistych niż tradycyjne filtry oraz sprawiają, że palenie papierosów staje się dużo przyjemniejsze i łagodniejsze.

Zadbaj o swoje ogólne zdrowie

To, że palisz papierosy, nie oznacza, że nie powinieneś dbać o swoje zdrowie i swoją kondycję. Pamiętaj, aby trzymać się kilku zasad:

  • Jedz zdrowo – każdego dnia sięgaj po świeże owoce i warzywa
  • Ćwicz regularnie
  • Systematycznie badaj się i nie lekceważ chorób dróg oddechowych
  • Staraj się unikać stresu

Osoby palące powinny dbać o siebie i kontrolować stan swojego zdrowia nawet częściej, niż osoby niepalące, bądź palące sporadycznie. Nie jest bowiem tajemnicą, że palenie może mieć negatywny wpływ na stan zdrowia. Jeśli więc nie chcesz rozstawać się z paleniem, bo po prostu je lubisz, kontroluj regularnie stan swojego ciśnienia. Powinieneś na to zwrócić szczególną uwagę przy problemach z nadciśnieniem.

Weź pod uwagę nasze rady i ciesz się swoimi papierosami, jeśli chciałbyś wypróbować nowe gadżety np. smakowe bibułki do skręcania papierosów, znajdziesz je w ofercie bletki.com!

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *