Na topie Trening

Spitfire, czyli wszystko o deskorolce. Poznaj oryginalne dodatki i akcesoria dla mniej i bardziej zaawansowanych skaterów

spitfire selectshop.pl

Jazda na deskorolce znacznie różni się od uprawiania innych sportów, na przykład jazdy na rolkach czy rowerze. Doświadczony i zaawansowany użytkownik deski nie tylko potrafi dobrze nią manewrować, ale także posiada wiedzę na temat niezbędnych akcesoriów i elementów desek. Spitfire to marka, która specjalizuje się w produkcji dodatków do deskorolki, kółek, łożysk, a także odzieży dla skaterów. Poznaj ich produkty, które należą do niezbędnika każdego skejtera.  

Odpowiednia deskorolka – wymiary

Zaawansowani skejterzy, którzy jeżdżą na deskorolce od lat, doskonale znają wszystkie jej części i potrafią sami skompletować to, co niezbędne, aby deska mogła jeździć i spełniać wszystkie oczekiwania i wymagania. Zawodowi skejterzy często sięgają po elementy marki Spitfire, które dostępne są w ofercie sklepu Selectshop. Osoby początkujące powinny jednak zdecydować się na gotowe deski. Ich wymiar zależy przede wszystkim od rodzaju deski oraz jej zastosowania – czy ma być to deskorolka do miejskiej jazdy, czy do wykonywania skomplikowanych trików. Najczęściej wybierane deskorolki – wymiary:

  • między 7,5 a 8 cali – deski do jazdy miejskiej, wykonywanie drobnych trików na niewielkich murkach,
  • między 8 a 8,38 cali – deskorolki przeznaczone na minirampy, do wykonywania poważniejszych trików, pokonywania schodów itp.
  • większe niż 8,5 cala – deskorolki dla bardziej zaawansowanych użytkowników

Wymiary deskorolek zależą również od ich rodzaju i materiału wykonania. Najbardziej popularne w przestrzeni miejskiej deski to fiszki – niewielkich rozmiarów plastikowe deski. Większe rozmiary to cruisery i longboardy.

Spitfire wheels, czyli kółka do deskorolki

Odpowiednie kółka to bardzo ważny element każdej deski, zarówno tej gotowej, jak i składanej samodzielnie. Marka Spitfire specjalizuje się w produkcji kółek do deskorolek o różnych parametrach, dostosowanych do potrzeb skatera. Kółka spitfire posiadają zróżnicowane rozmiary, a także szerokość. W deskorolce kółka i deck powinny być od siebie zależne. Szerokość i wielkość kół powinna być dostosowana do rozmiarów deski. Najczęściej wybierane rozmiary to między 51 a 53 mm, jednak dostępne w ofercie sklepu Selectshop kółka Spitfire występują także w wyższych rozmiarach, do 57 mm. Ze względu na wielkość i szerokość, kółka można zaklasyfikować jako:

  • slim
  • classic
  • conical

Nie bez znaczenia pozostaje również twardość kółek. Im twardsze kółka, tym większa lekkość i poślizg w trakcie jazdy. Kółka o wyższych parametrach twardości będą bardziej odpowiednie dla osób chcących wykonywać na desce różne triki. Wśród kółek Spitfire wheels dostępne są bardzo zróżnicowane parametry twardości, pozwalające na dostosowanie sprzętu do potrzeb użytkownika.

Odpowiednie łożysko

W trzeciej kolejności, zaraz po desce i kółkach istotną rolę odgrywa łożysko, od którego zależy prędkość, z jaką będą obracać się koła. Sposób jego wykonania oraz parametry warunkują szybkość jazdy. Spitfire, podobnie jak inni producenci, posiada zróżnicowaną ofertę łożysk, które można dostosować do własnych wymagań, w zależności od stopnia zaawansowania w jeździe.  

Spitfire – kolekcja dla skejterów

Zarówno początkujący skejterzy, jak również Ci, którzy wiedzą już wszystko o deskorolce, potrzebują specjalnej odzieży, która umożliwi wygodną i komfortową jazdę, a dodatkowo będzie wpisywała się w ten charakterystyczny styl. Deska to nie wszystko, w tym środowisku znaczenie ma także odpowiedni wygląd. Spitfire jest jedną z marek najbardziej kojarzonych z produktami dla użytkowników deskorolek. W swojej ofercie posiadają zarówno odpowiednie obuwie, jak i koszulki, czapki czy bluzy oraz kurtki. W świecie skejterów, podobnie jak w innych subkulturach, istnieje określony wizerunek jej członków oraz marki i firmy, które wpisują się w niego doskonale. W przygotowanej przez Spitfire kolekcji każdy amator deski znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *