Na topie

Snowboard wiązania – wszystko, co musisz wiedzieć, o wyborze wiązań do snowboardu

wiązania snowboard selectshop

Wiązania snowboardowe to istotne połączenie między Tobą a Twoją deską snowboardową. Ustalenie, który typ wiązań do deski snowboardowej najlepiej pasuje do Twojego stylu jazdy, ma decydujące znaczenie, ponieważ przekłada się to nie tylko na przyjemność jazdy, ale i na właściwą kontrolę nad deską. Ten przewodnik szybko wyjaśni wszystko, co powinieneś wiedzieć o różnych rodzajach wiązań snowboardowych i pomoże Ci określić, jak wybrać snowboard wiązania na selectshop.pl.

Wiązania snowboardowe jak dobrać?

Podczas wyboru wiązań do snowboardu należy wziąć pod uwagę co najmniej kilka parametrów, które będą miały wpływ na odpowiednie dopasowanie wiązań do deski i butów, co jest bardzo ważne dla komfortu jazdy.

1. Wiązania snowboardowe rozmiary

Wiązania snowboardowe na ogół występują w wersji Small S / M, Medium M / L i Large L / LX. Istotne jest, aby znaleźć odpowiedni rozmiar wiązań snowboardowych, które pasują zarówno do buta, jak i do deski. Nie chcesz przecież, aby Twoja stopa się ślizgała przez zbyt duże wiązania. Każda firma ma niewielkie różnice w rozmiarach, dlatego zawsze sprawdzaj rozmiar wiązań przed zakupem. Większość wiązań ma regulowane paski, które umożliwiają indywidualne dopasowanie.

Pamiętaj, że pięta buta powinna dobrze przylegać do wiązania, a zabezpieczone pasy powinny się znajdować w połowie deski. Prawidłowo dopasowane wiązanie powinno pozwolić butowi na giętkość, ale nie kołysanie czy zwisanie. Jeśli masz wygodne buty, a wiązania bezpiecznie trzymają buty, to właśnie znalazłeś dobre wiązania do snowboardu. Dopasowanie buta i wiązań snowboardowych to konieczność, by w pełni kontrolować deskę podczas jazdy.

2. Snowboard wiązania – dopasowanie

Oczywiście wiązania są dostępne w różnych rozmiarach, aby pasowały do ​​różnych butów, jednak musisz wiedzieć, że różne snowboard wiązania pasują do różnych desek. Upewnij się, że Twoje wiązania snowboardowe będą pasowały do ​​Twoich butów oraz deski snowboardowej, zanim je kupisz!

Wśród wiązań do snowboardu najczęściej spotyka się 2 rodzaje mocowań.

4-śrubowy – Większość wiązań snowboardowych jest dostępna w standardowym 4-śrubowym systemie mocowania. Rozmiary śrub i rozstaw otworów są identyczne praktycznie we wszystkich deskach snowboardowych (z wyjątkiem systemu kanałów Burton i snowboardzie mocującym Burton 3), co oznacza, że ​​Twoje wiązania snowboardowe będą kompatybilne z dowolną deską, do której zdecydujesz się je przymocować. 4-śrubowy system mocowania jest stabilny, niezawodny i spójny dla większości producentów snowboardu.
Uniwersalne płyty bazowe – Ten rodzaj wiązań dopasowuje się do większości desek jak np. wiązania snowboardowe Burton, które znajdziesz w sklepie selectshop.pl. Są łatwo dostępne w sklepach snowboardowych, idealne dla początkujących lub rekreacyjnych snowboardzistów.

3. Wiązania do snowboardu – giętkość

Giętkość wiązań do snowboardu jest determinowana przez materiały – konkretne kombinacje plastiku, aluminium lub stosowanych kompozytów. Jest to kwestia osobistych preferencji, ale istnieje ogólna zasada: bardziej miękkie wiązania snowboardowe ułatwiają jazdę na snowboardzie, dzięki czemu są dobre dla początkujących. Wybierane są również do innych celów np. są idealne do miękkich lądowań po jeździe na funboxach. Sztywniejsze wiązania zapewniają lepszą reakcję, dzięki czemu są bardziej odpowiednie dla freeriderów i zaawansowanych freestylerów, którzy potrzebują tego rodzaju precyzyjnej kontroli przy dużej prędkości. Pamiętaj, że zazwyczaj potrzebne są buty i wiązania o podobnych wskaźnikach elastyczności, aby zapewnić odpowiednią reakcję i funkcjonalność.

Odpowiednio dobrane wiązania snowboardowe to przyjemność i bezpieczeństwo jazdy!

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *